obr

STAVBY • REKONSTRUKCE • OPRAVY A ÚPRAVY • REVITALIZACE

Některé stavby, kde se konkurenci moc nedařilo.

Takto tedy rozhodně ne.

Provedení obkladu a usazení vany

vana

vana

vana

vana

vana

Provedení žárového zinkování

Proces žárového zinkování není jednoduchý a záleží zejména na zinkovně, aby výsledek byl oku lahodný. Bohužel někteří dodavatelé i nedbale odvedené žárové zinkování přebrousí, čímž se ztratí podstata zinkování a následně přetřou šedou barvou. Výsledek je takový, že po 2-3 měsících od zhotovení, se na pozinkovaných částech objevuje rez.

zinkovani

zinkovani

zinkovani

zinkovani

zinkovani

Provedení dlažby

Tato dlažba je určena jako bezspárová, to znamená, že spára u této dlažby budy síly asi jako nehet. Zde se nepovedla nejenom dlažba a spáry ale i jejich skladby.

dlazba

dlazba

dlazba

dlazba

dlazba

Provedení obkladu stěny

obklad

obklad

obklad

obklad

Provedení zateplení

Zde se průvlaky zateplejí polystyrenem namísto vaty. Což odporuje nejenom požárním požadavkům, ale z finančních důvodů je polystyren vč. montáže asi o půlku levnější, než vata vč. montáže.

zatepleni

Připravenost na obložkové dveře

dvere

Průchodka kolem plynové trubky

Zhotovitel na průchodku v obvodové zdi kolem plynové trubky použil montážní pěnu. Výsledkem pravděpodobně bude zatékání vody a snadná možnost průniku hlodavců.

plyn

Připravenost na umístění světla

Kabel připravený na montáž světla na osvětlení schodiště a chodby. Takováto připravenost povede k umístění světla do výšky 60cm nad schod.

svetlo

Usazení WC, resp. geberitu

V tomto případě dělník nevyšrouboval nožičky u geberitu. Následně geberit obezdil a obložil. Výsledkem nevyšroubovaných nožiček je usazení mísy těsně nad podlahou. Pokud je zákazník trpaslík, asi by mu to nevadilo, ovšem průměrně vysoký člověk bude mít nohy až za ušima. Aby se nožičky vyšroubovali, musí se vše vybourat a začít znovu.

WC

WC

Obezdívka kolem domu

Obezdívka se provádí z plných cihel, zde zhotovitel na lokální opravu použil cihly duté. Výsledkem bude vyhnívání cihel a životnost cca 3-5 let.

obezdivka

obr